Zabieg na twarz Kraków - Oksybrazja 

 

 

 

Oksybrazja, znana również jako peeling tlenowo-wodny, to zabieg polegający na złuszczanie martwego naskórka. Jest ona łagodniejsza niż mikrodermabrazja, po oksybrazji nie pozostają zaczerwienienia, w dodatku wykonuje się ją bezdotykowo. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób z cerą wrażliwą, delikatną z tendencjami do występowania rumieni i łatwego podrażniania. Już od pierwszego zabiegu można zauważyć nawilżenie, oczyszczenie i odświeżenie skóry poddanej oksybrazji.

 

Co to jest oksybrazja?

 

Oksybrazja do nieinwazyjny, bezdotykowy zabieg dotleniający i oczyszczający skórę z martwego naskórka. Do wykonywania zabiegu używana jest sól fizjologiczna, która wraz ze sprężonym tlenem wtłaczana jest w głąb skóry. Oksybrazja najczęściej wykonywana jest w obrębie twarzy i szyi, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zabiegowi temu poddać dekolt i górną część pleców. Peeling tlenowo-wodny bardzo często jest wstępem do innych zabiegów – idealnie sprawdza się przed nałożeniem kwasów na twarz. To także świetny sposób na letnie upały – po oksybrazji towarzyszy przyjemne uczucie orzeźwienia, a odświeżona skóra nie będzie tak wrażliwa na podrażnienia. Wiele naszych pacjentek decyduje się na peeling tlenowo-wodny dzień lub dwa dni przed ważną uroczystością, by ich cera prezentowała się młodo i zdrowo.

 

Peeling tlenowo-wodny – zalety

 

Chociaż peeling tlenowo-wodny jest łagodnym i delikatnym zabiegiem, nie oznacza, że jest on pozbawiony korzyści. Wspomniane wcześniej odświeżenie i oczyszczenie skóry z martwego i zrogowaciałego naskórka to tylko jedna z zalet. Intensywny strumień tlenu i soli fizjologicznej stymuluje mikrokrążenie i reguluje sebum, co w połączeniu z aplikacją aktywnych preparatów pomaga odżywić skórę. Gładkość skóry po oksybrazji jest widoczna i wyczuwalna w dotyku, a efekt ten może być skutecznie utrwalony poprzez serię zabiegów. Warto zauważyć, że oksybrazja jest jednym z niewielu zabiegów oczyszczających, który może być zastosowany u kobiet w ciąży i karmiących piersią. To także zaleta dla przyszłych i młodych mam, które chcą zadbać o swoją skórę, a nie mogą być zakwalifikowane do mikrodermabrazji czy sonoforezy. Przesuszona, tłusta lub zanieczyszczona skóra już po pierwszym zabiegu zyska blask i higieniczną czystość.

 

Oksybrazja – zalecenia i przeciwwskazania

 

Popularność oksybrazji bazuje między innymi na tym, że jest to zabieg, który można wykonać „z marszu”. Nawet na kilka godzin przed ważną uroczystością poddanie się peelingowi wodno-tlenowemu będzie dobrym pomysłem. Po oksybrazji nie pozostają zaczerwienienia, a sam zabieg przebiega łagodnie, bez jakiegokolwiek dyskomfortu. Należy jednak mieć na uwadze, że istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą czasowo dyskwalifikować z oksybrazji, a są to:

  • Infekcje grzybicze, bakteryjne i wirusowe (w tym wirus opryszczki);

  • Aktywne stany zapalne w obrębie skóry poddawanej oksybrazji;

  • Ogólne złe samopoczucie połączone ze stanem gorączkowym;

  • Aktywna antybiotykoterapia oraz do 5 dni po jej zakończeniu;

  • Ostre, podostre i przewlekłe zapalenie zatok.

 

Cennik zabiegu oksybrazja:

                     Oksybrazja                                
Twarz 130 zł                
Twarz, szyja, dekolt 150 zł  

 

Oksybrazja

Peeling wodno tlenowy przeznaczony dla każdego rodzaju cery.

Idealne odświeżenie i nawilżenie skóry.

Oferta zabiegów
Depilacja laserowa Light Sheer Duet
Depilacja laserowa Light Sheer Duet

Redukcja tkanki tłuszczowej
Redukcja tkanki tłuszczowej

Odmładzanie skóry
Odmładzanie skóry

Pielęgnacja twarzy
Pielęgnacja twarzy

Zabiegi ujędrniające antycelulitowe
Zabiegi ujędrniające antycelulitowe

Bony podarunkowe
Bony podarunkowe