Depilacja laserowa całe ciało

SONOFOREZA - Salon kosmetyczny Kraków 

 

 

Kosmetyki stosowane w domu – nawet najbardziej skoncentrowane – nie zawsze mogą przynieść satysfakcjonujący rezultat. Powodem jest płytkie działanie i brak wnikania w głębokie warstwy skóry, gdzie często leży sedno problemów. Problem ten można rozwiązać poprzez zastosowanie sonoforezy. Zabieg ten poprzez użycie ultradźwięków nieinwazyjnie wprowadza substancje aktywne w głębsze warstwy skóry. Sonoforeza bardzo dobrze łączy się z innymi zabiegami, np. kawitacją.

 

Czym jest sonoforeza?

 

Sonoforeza to zabieg polegający na wprowadzeniu leczniczych lub kosmetycznych substancji aktywnych w głębokie warstwy skóry. Odbywa się to przy pomocy fal ultradźwiękowych, które sprawiają, że błony komórkowe w górnych warstwach skóry stają się bardziej przepuszczalne. Dzięki temu zastosowane preparaty mogą wnikać na tyle głęboko, by zadziałać u podstaw problemów skórnych. Dodatkowo, poprawione mikrokrążenie przyczynia się do odżywienia skóry, co poprawia jej napięcie i jędrność. Sonoforeza może być stosowana w obrębie twarzy, szyi i dekoltu, ale także dłoni – ten ostatni obszar z miesiąca na miesiąc staje się coraz popularniejszy. Dokładne działanie sonoforezy zależne jest od preparatów, które są dobierane przez naszych specjalistów. Odbywa się to w oparciu o aktualną kondycję skóry pacjenta oraz o efekt, który chce się uzyskać po wykonaniu serii zabiegów.

 

Jakie korzyści daje sonoforeza?

 

Uniwersalną korzyścią – niezależnie od zastosowanej ampułki z preparatem – jest poprawa mikrokrążenia skóry. To z kolei przekłada się na rozświetloną, dotlenioną cerę, która wizualnie zostaje odmłodzona. Skóra pozostaje napięta i uelastyczniona, a przy regularnej sonoforezie połączonej z peelingiem kawitacyjnym możliwa jest nawet redukcja płytkich zmarszczek. Fale ultradźwiękowe pomagają także ujednolicić kolor skóry poprzez złagodzenie przebarwień. Sonoforeza wzmaga także produkcję kolagenu i elastyny, co pozwala dłużej utrzymać młody i odżywiony wygląd skóry. Ampułki z serum odżywczym zaś mogą wykazywać zróżnicowane korzyści: od nawilżenia przez oczyszczenie i antyseptykę aż po wygładzenie blizn. Sonoforeza to przede wszystkim możliwość zatrzymania procesów starzenia, ale nie tylko. Przykładowo, osoby dotknięte intensywnym trądzikiem mogą wyciszyć i załagodzić zmiany skórne.

 

Sonoforeza – zalecenia i przeciwwskazania

 

Sonoforeza jest zabiegiem nieinwazyjnym i niewymagającym znieczulenia, trwa około 15-20 minut i bezpośrednio po jego wykonaniu można powrócić do codziennej rutyny. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, przeprowadza się cykl zabiegów – pełna sonoforeza to około 8-10 spotkań co 4-5 dni. Przed wykonaniem pierwszej sonoforezy wystarczy krótka konsultacja ze specjalistą, która pozwoli wykluczyć przeciwwskazania. Czynniki, które kategorycznie dyskwalifikują z wykonania zabiegu to:

  • Ciąża i okres karmienia piersią;

  • Choroby nowotworowe i okres ich leczenia;

  • Wszczepienie metalowych implantów lub rozrusznika serca;

  • Przerwanie ciągłości naskórka w miejscu zabiegu;

  • Infekcje grzybicze, bakteryjne, wirusowe (w tym wirus opryszczki);

  • Przewlekłe i uciążliwe stany zapalne skóry;

  • Epilepsja, osteoporoza, gruźlica.

 

Sonoforeza
Twarz 100 zł  
Twarz, szyja, dekolt 120 zł  

Sonoforeza

Dzięki temu zabiegowi skóra będzie gładka, promienna, nawilżona.

Zapraszamy na zabieg sonoforezy.

Oferta zabiegów
Depilacja laserowa Kraków - Light Sheer
Depilacja laserowa Kraków - Light Sheer

Redukcja tkanki tłuszczowej
Redukcja tkanki tłuszczowej

Odmładzanie skóry
Odmładzanie skóry

Pielęgnacja twarzy
Pielęgnacja twarzy

Zabiegi ujędrniające antycelulitowe
Zabiegi ujędrniające antycelulitowe

Bony podarunkowe
Bony podarunkowe