SONOFOREZA - Salon kosmetyczny Kraków 

 

 

Kosmetyki stosowane w domu – nawet najbardziej skoncentrowane – nie zawsze mogą przynieść satysfakcjonujący rezultat. Powodem jest płytkie działanie i brak wnikania w głębokie warstwy skóry, gdzie często leży sedno problemów. Problem ten można rozwiązać poprzez zastosowanie sonoforezy. Zabieg ten poprzez użycie ultradźwięków nieinwazyjnie wprowadza substancje aktywne w głębsze warstwy skóry. Sonoforeza bardzo dobrze łączy się z innymi zabiegami, np. kawitacją.

 

Czym jest sonoforeza?

 

Sonoforeza to zabieg polegający na wprowadzeniu leczniczych lub kosmetycznych substancji aktywnych w głębokie warstwy skóry. Odbywa się to przy pomocy fal ultradźwiękowych, które sprawiają, że błony komórkowe w górnych warstwach skóry stają się bardziej przepuszczalne. Dzięki temu zastosowane preparaty mogą wnikać na tyle głęboko, by zadziałać u podstaw problemów skórnych. Dodatkowo, poprawione mikrokrążenie przyczynia się do odżywienia skóry, co poprawia jej napięcie i jędrność. Sonoforeza może być stosowana w obrębie twarzy, szyi i dekoltu, ale także dłoni – ten ostatni obszar z miesiąca na miesiąc staje się coraz popularniejszy. Dokładne działanie sonoforezy zależne jest od preparatów, które są dobierane przez naszych specjalistów. Odbywa się to w oparciu o aktualną kondycję skóry pacjenta oraz o efekt, który chce się uzyskać po wykonaniu serii zabiegów.

 

Jakie korzyści daje sonoforeza?

 

Uniwersalną korzyścią – niezależnie od zastosowanej ampułki z preparatem – jest poprawa mikrokrążenia skóry. To z kolei przekłada się na rozświetloną, dotlenioną cerę, która wizualnie zostaje odmłodzona. Skóra pozostaje napięta i uelastyczniona, a przy regularnej sonoforezie połączonej z peelingiem kawitacyjnym możliwa jest nawet redukcja płytkich zmarszczek. Fale ultradźwiękowe pomagają także ujednolicić kolor skóry poprzez złagodzenie przebarwień. Sonoforeza wzmaga także produkcję kolagenu i elastyny, co pozwala dłużej utrzymać młody i odżywiony wygląd skóry. Ampułki z serum odżywczym zaś mogą wykazywać zróżnicowane korzyści: od nawilżenia przez oczyszczenie i antyseptykę aż po wygładzenie blizn. Sonoforeza to przede wszystkim możliwość zatrzymania procesów starzenia, ale nie tylko. Przykładowo, osoby dotknięte intensywnym trądzikiem mogą wyciszyć i załagodzić zmiany skórne.

 

Sonoforeza – zalecenia i przeciwwskazania

 

Sonoforeza jest zabiegiem nieinwazyjnym i niewymagającym znieczulenia, trwa około 15-20 minut i bezpośrednio po jego wykonaniu można powrócić do codziennej rutyny. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, przeprowadza się cykl zabiegów – pełna sonoforeza to około 8-10 spotkań co 4-5 dni. Przed wykonaniem pierwszej sonoforezy wystarczy krótka konsultacja ze specjalistą, która pozwoli wykluczyć przeciwwskazania. Czynniki, które kategorycznie dyskwalifikują z wykonania zabiegu to:

  • Ciąża i okres karmienia piersią;

  • Choroby nowotworowe i okres ich leczenia;

  • Wszczepienie metalowych implantów lub rozrusznika serca;

  • Przerwanie ciągłości naskórka w miejscu zabiegu;

  • Infekcje grzybicze, bakteryjne, wirusowe (w tym wirus opryszczki);

  • Przewlekłe i uciążliwe stany zapalne skóry;

  • Epilepsja, osteoporoza, gruźlica.

 

Sonoforeza
Twarz 100 zł  
Twarz, szyja, dekolt 120 zł  

Sonoforeza

Dzięki temu zabiegowi skóra będzie gładka, promienna, nawilżona.

Zapraszamy na zabieg sonoforezy.

Oferta zabiegów
Depilacja laserowa Light Sheer Duet
Depilacja laserowa Light Sheer Duet

Redukcja tkanki tłuszczowej
Redukcja tkanki tłuszczowej

Odmładzanie skóry
Odmładzanie skóry

Pielęgnacja twarzy
Pielęgnacja twarzy

Zabiegi ujędrniające antycelulitowe
Zabiegi ujędrniające antycelulitowe

Bony podarunkowe
Bony podarunkowe