Depilacja laserowa całe ciało

Radiofrekwencja mikroigłowa Kraków - RF

Radiofrekwencja mikroigłowa – innowacyjny zabieg estetyczny na jędrną skórę

Radiofrekwencja (RF) mikroigłowa to innowacyjny zabieg estetyczny mający na celu ujędrnienie, zwiększenia napięcia skóry, usuwanie rozstępów i blizn, a także wygładzanie zmarszczek. Zabieg bazuje na nowoczesnej technologii łączącej w sobie radiofrekwencję oraz mikronakłuwanie, dzięki czemu można uzyskać najlepsze rezultaty, które utrzymają się przez dłuższy okres czasu. Radiofrekwencja mikroigłowa Kraków jest zatem doskonałą propozycją dla kobiet i mężczyzn, pragnących poprawić wygląd i kondycję swojej skóry w trakcie kilkudziesięciominutowego zabiegu.

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa łączy w sobie zalety dwóch zabiegów, a mianowicie: radiofrekwencji oraz mezoterapii mikroigłowej, czyli mikronakłuwania. Z pomocą ultra cienkich igieł wykonuje się kontrolowane uszkodzenia wierzchnich warstw skóry, aby następnie doprowadzić do powstania mikro uszkodzeń termicznych w głębszych warstwach skóry. Takie działanie wymusza naturalną reakcję obronną ze strony organizmu. W ramach tej reakcji pobudzone zostaną tkanki, które zaczną wydajniej i szybciej produkować kolagen oraz elastynę, a zatem białka mające największy wpływ na kondycję skóry. Radiofrekwencja mikroigłowa Kraków pozwala na wytworzenie mikro uszkodzeń w znacznie głębszych warstwach skóry, w porównaniu z tradycyjnymi mikronakłuwaniem. W rezultacie, efekty są dużo lepsze i utrzymują się przez dłuższy okres czasu.

Kluczową rolę w trakcie zabiegu pełni właśnie radiofrekwencja (RF), czyli proces, w trakcie którego wykorzystuje się fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych do intensywnego ogrzewania skóry. W ten sposób dochodzi do szoku termicznego i pobudzenia procesów regeneracji. Mikronakłuwanie zwiększa efektywność tego procesu, ponieważ pozwala uzyskać mikrouszkodzenia, które pozwolą falom elektromagnetycznym dotrzeć do głębszych warstw skóry. A zatem, radiofrekwencja mikroigłowa Kraków to zabieg estetyczny, który ma na celu pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych poprzez bezpieczne i kontrolowane uszkodzenie skóry.

W jaki sposób przebiega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Zacznijmy od tego, że zabieg jest całkowicie bezpieczny i odbywa się w możliwie jak najbardziej komfortowych warunkach. Istnieje możliwość zastosowania maści znieczulającej, dzięki czemu, dyskomfort jest praktycznie nieodczuwalny. Do zabiegu wykorzystuje się jednorazowe kartridże wypełnione pozłacanymi igłami. Istnieje możliwość regulacji długości igieł w zależności od tego, jaka partia ciała będzie poddawana zabiegowi.

W trakcie mikronakłuwania skóry urządzenie wytwarza fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, które przez wykonane otwory dochodzą do głębszych warstw skóry. Do termicznego pobudzenia tkanek wykorzystuje się ciepło o temperaturze ok. 60 – 85 st. Celsjusza. To wystarczająca temperatura niezbędna do uzyskania koagulacji i denaturacji białka. W odróżnieniu od zabiegów laserowych, radiofrekwencja mikroigłowa nie narusza melaniny, dzięki czemu, nie zachodzi ryzyko wystąpienia przebarwień.

Dla uzyskania najlepszych i długotrwałych efektów zaleca się przeprowadzenie cyklu terapii złożonej z 2 lub 3 zabiegów przeprowadzanych w odstępie kilku tygodni. Nieco większej liczby zabiegów wymaga usuwanie rozstępów oraz blizn. Po zakończeniu zabiegu na skórze rozprowadza się serum rewitalizujące, które dodatkowo przyspieszy procesy regeneracyjne. Radiofrekwencja mikroigłowa Kraków cieszy się ogromną popularnością, ponieważ przy nikłej inwazyjności pozwala na uzyskanie wyśmienitych rezultatów. To sprawia, że obecnie jest to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów na ujędrnianie skóry, usuwanie rozstępów, a także wygładzanie zmarszczek.

Kiedy warto zdecydować się na radiofrekwencję mikroigłową Kraków?

Istnieje wiele sytuacji, w których radiofrekwencja mikroigłowa okaże się doskonałym rozwiązaniem. Zabieg ten jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Oto niektóre wskazania, które kwalifikują do przeprowadzenia radiofrekwencji mikroigłowej:

 • Zmarszczki, drobne linie oraz „kurze łapki” na twarzy,
 • Rozszerzone pory,
 • Rozstępy na różnych obszarach ciała,
 • Zwiotczała i mało napięta skóra,
 • Powierzchniowe blizny,
 • Opadające policzki,
 • Opadające powieki,
 • Przebarwienia skórne,
 • Blizny i niedoskonałości po trądzikowe,
 • Cellulit,
 • Skóra naczyniowa,
 • Nadpotliwość,
 • Wiotkość skóry po kuracji odchudzającej.

W zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej bardzo istotne jest indywidualne podejście do potrzeb każdego klienta. Każde wskazanie jest nieco inne i wymaga odpowiedniego przebiegu zabiegu, w tym dostosowania liczby i długości igieł. Plusem jest to, że urządzenia stosowane do radiofrekwencji mikroigłowej Kraków można swobodnie regulować, tak, aby uzyskać idealną konfigurację potrzebną do uzyskania konkretnych rezultatów. 

Jak przygotować się do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej w Krakowie?

Nie ma potrzeby dodatkowego przygotowywania się do zabiegu radiofrekwencji, ponieważ jest to zabieg o niskiej inwazyjności. Zaleca się jednak przeprowadzenie zabiegu w dzień wolny od pracy, tak, aby osoba poddawana zabiegowi czuła się maksymalnie komfortowo i mogła się odprężyć przed zabiegiem zgodnie z indywidualnymi preferencjami. W ramach tej relaksacji nie można jednak spożywać alkoholu. Zabieg można przeprowadzić po zastosowaniu maści lub kremu znieczulającego, dzięki czemu, dyskomfort jest praktycznie nieodczuwalny. Przy pobudzaniu głębszych warstw skóry może pojawić się drobny dyskomfort związany z nakłuwaniem i wysoką temperaturą, ale np. w porównaniu z robieniem tatuażu dyskomfort jest nieporównywalnie mniejszy, dzięki czemu, zabieg przebiega w sposób przyjemny i komfortowy.

W ramach przygotowań można oczywiście poszerzyć swoją wiedzę na temat zabiegu i sprawdzić, co to jest radiofrekwencja mikroigłowa Kraków, w jaki sposób przebiega zabieg, a także jakich efektów można się spodziewać. Warto także poświęcić chwilę na zapoznanie się z przeciwwskazaniami do zabiegu, aby zyskać pewność, że w tym konkretnym przypadku zabieg może być przeprowadzony w sposób bezpieczny dla Twojego zdrowia. Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg bezpieczny, który jest powszechnie stosowany na całym świecie.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Tak, chociaż radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg bezpieczny i mało inwazyjny, możemy wymienić pewne przeciwwskazania, które niestety uniemożliwiają zastosowanie tej metody. Czasem istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu w nieco inny, łagodniejszy sposób, dlatego ewentualne przeciwwskazania warto przedyskutować z osobą przeprowadzającą zabieg. Oto niektóre z przeciwwskazań do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej:

 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Cukrzyca,
 • Epilepsja,
 • Rozrusznik serca,
 • Choroby tarczycy,
 • Niektóre choroby układu krążenia (np. zakrzepica),
 • Stany zapalne skóry,
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • Zaburzenie czucia,
 • Choroby autoimmunologiczne (np. choroba Hashimoto, AZS, łuszczyca, alergie),
 • Trądzik różowaty,
 • Przebyte niedawno zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (np. botoks).

Przed zabiegiem osoba odpowiedzialna za przeprowadzanie zabiegu zazwyczaj przeprowadza wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. O ile niektóre przeciwwskazania całkowicie uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu (np. zakrzepica), o tyle w przypadku innych być może wystarczy przełożyć zabieg na inny termin.

Jakie partie ciała można poddać zabiegowi ujędrniania metodą RF?

Kolejnym atutem tej metody jest możliwość zastosowania w dowolnych obszarach ciała. Radiofrekwencja mikroigłowa Kraków zazwyczaj jest przeprowadzana w okolicach twarzy, szyi oraz dekoltu. Duża precyzja umożliwia bezpieczne przeprowadzenie zabiegu także w okolicach oczu. Metodę stosuje się również na brzuchu, ramionach, biuście, dłoniach, pośladkach, a także w okolicach pach w przypadku leczenia nadpobudliwości. Powierzchnia i obszar skóry poddawane zabiegowi to ważne czynniki decydujące o cenie zabiegu, ale również o sposobie jego przeprowadzania.

Ile czasu zajmuje zabieg radiofrekwencji mikroigłowej w Krakowie?

Czas trwania zabiegu również zależy w dużej mierze od tego, który obszar ciała będzie poddawany zabiegowi, a także jaka będzie jego powierzchnia. Radiofrekwencja mikroigłowa Kraków to zabieg przeprowadzony z pomocą nowoczesnego urządzenia z głowicą, na której montowane są wymienne kartridże z ultra cienkimi igłami, których długość można dostosować do celów zabiegu. Głowica odpowiada za mikronakłuwanie, a także wytwarza promieniowanie elektromagnetyczne potrzebne do termicznego pobudzenia procesów regeneracyjnych w głębszych tkankach skóry.

Osoby zapisujące się na zabieg nie muszą jednak obawiać, że będzie on trwał wiele godzin. Za sprawą nowoczesnego sprzętu cały zabieg można przeprowadzić w kilkadziesiąt minut. Maksymalny czas zabiegu raczej nie przekracza półtorej godziny. Należy doliczyć czas związany z wywiadem przed zabiegiem, nałożeniem maści znieczulającej, a także serum rewitalizacyjnego już po zabiegu. Zabieg jest prowadzony w miłej atmosferze, a osoba podawana zabiegowi ma możliwość prowadzenia rozmowy z kosmetologiem, o ile oczywiście zabieg nie jest prowadzony w okolicach ust.

O czym warto pamiętać po zabiegu?

Biorąc pod uwagę, że zabieg jest mało inwazyjny, po radiofrekwencji mikroigłowej Kraków nie musisz obawiać się uczuciu bólu czy dyskomfortu. Powierzchnia skóry może być lekko zaczerwieniona, a temu zaczerwienieniu może towarzyszyć delikatne swędzenie. Skutki uboczne nie utrzymują się dłużej, niż 2-3 dni. Po zabiegu należy ochładzać skórę, a także stosować preparaty nawilżające o właściwościach chłodzących. Zazwyczaj, wszelkich wytycznych po zabiegu udzieli nam kosmetolog, który doradzi także wybór środków, które pomogą złagodzić objawy utrzymujące się po zabiegu.

Przez okres dwóch tygodni po zakończeniu zabiegu nie należy się opalać, a jeśli skóra będzie eksponowana na promienie słoneczne, wówczas należy stosować mocny filtr przeciwsłoneczny. Zazwyczaj, radiofrekwencja mikroigłowa Kraków składa się z cyklu 2-4 zabiegów wykonywanych w odstępie 3-4 tygodni. Wiele zależy od indywidualnych oczekiwań klienta oraz skali problemu. Pierwsze efekty zabiegu można zauważyć już po kilku tygodniach od zakończenia cyklu, jednak najistotniejsze i najbardziej wyraźnie zmiany będziemy obserwować po 2-3 miesiącach.

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej Kraków

Radiofrekwencja mikroigłowa to niezwykle popularny zabieg estetyczny, który pozwala na uzyskanie doskonałych efektów przy niskiej inwazyjności samego zabiegu. Jak już mówiliśmy, pierwsze efekty są widoczne po kilku tygodniach, ale na pełną skalę rezultatów należy poczekać 2-3 miesiące, aż toczące się procesy regeneracyjne zaczną ujawniać się zarówno na powierzchni skóry, jak również w jej głębszych warstwach. Oto efekty płynące z przeprowadzonego zabiegu:

 • Lepsze ujędrnienie oraz napięcie skóry,
 • Wygładzanie się zmarszczek oraz niedoskonałości cery,
 • Zanikanie blizn, rozstępów oraz cellulitu,
 • Młodszy wygląd skóry,
 • Wyższy poziom kolagenu i elastyny przez dłuższy okres czasu,
 • Zmniejszenie porów,
 • Poprawa kolorytu i blasku skóry,
 • Likwidacja nadpotliwości.

Należy pamiętać o tym, że radiofrekwencja mikroigłowa Kraków ma przede wszystkim pobudzić produkcję kolagenu i elastyny. Wyższy poziom tych białek będzie odpowiadać za procesy regeneracyjne. Na to potrzeba jednak nieco czasu. Dlatego też, po zabiegu należy cierpliwie czekać, ponieważ w pełni satysfakcjonujące efekty mogą się pojawić nawet po 4-6 miesiącach.

Ile kosztuje radiofrekwencja mikroigłowa Kraków?

Wysoka popularność zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej Kraków ma związek także z korzystaną ceną zabiegu. To świetna alternatywa dla innych, bardziej inwazyjnych metod ujędrniania skóry oraz usuwania niedoskonałości. Cena zależy przede wszystkim od obszaru oraz powierzchni skóry, która zostanie poddana zabiegowi. Dla twarzy, szyi oraz dekoltu będzie to koszt rzędu 1500 – 2000 złotych. Z kolei w przypadku ramion, ud, pośladków czy brzucha należy oczekiwać kosztów rzędu 500 – 1000 złotych. Koszt zabiegu często jest ustalany na podstawie indywidualnych potrzeb klienta, po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu oraz zapoznaniu się ze skalą problemu. W porównaniu z innymi zabiegami estetycznymi na ujędrnianie skóry, radiofrekwencja mikroigłowa nie należy jednak do bardzo kosztownych zabiegów.

Dlaczego warto wybrać profesjonalną radiofrekwencję mikroigłowa w Krakowie?

Jest to obecnie jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie jędrnej, atrakcyjnej i pięknej skóry wolnej od niedoskonałości. Radiofrekwencja mikroigłowa Kraków to zabieg przeprowadzany przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, gwarantującego wysoki komfort, krótki czas zabiegu, jak również pełne bezpieczeństwo i niską inwazyjność. Zabieg ten jest adresowany zarówno dla pań, jak i mężczyzn, którzy pragną zadbać o atrakcyjniejszy wygląd swojej skóry. Przebieg cyklu zabiegów zawsze jest ustalany na podstawie indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego klienta.

Radiofrekwencja mikroigłowa Kraków - Tel. 516 358 485

Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Radiofrekwencja mikroigłowa w promocyjnych cenach w salonie

Ujędrnisz swoje ciało, odmłodzisz twarz.

Oferta zabiegów
Depilacja laserowa Kraków - Light Sheer
Depilacja laserowa Kraków - Light Sheer

Redukcja tkanki tłuszczowej
Redukcja tkanki tłuszczowej

Odmładzanie skóry
Odmładzanie skóry

Pielęgnacja twarzy
Pielęgnacja twarzy

Zabiegi ujędrniające antycelulitowe
Zabiegi ujędrniające antycelulitowe

Bony podarunkowe
Bony podarunkowe