Depilacja laserowa całe ciało

Depilacja laserowa Kraków Ruczaj Dębniki - Opinie

Generalnie depilacja laserowa jest zabiegiem, od lat cieszącym się coraz większym powodzeniem i zainteresowaniem, zarówno pośród kobiet, jak i mężczyzn. W zasadzie nie można się temu dziwić, gdyż jest to dziś najskuteczniejsza metoda usuwania niepożądanego owłosienia na całym ciele, charakteryzująca się trwałością i niezwykłymi efektami.

W tym względzie depilacja laserowa Kraków to idealne rozwiązanie dla tych osób, które po prostu mają już dość monotonnego i czasochłonnego golenia się maszynką bądź też bolesnych zabiegów depilacji wykonywanych woskiem, jak i za pomocą depilatora. Tym bardziej, iż niejednokrotnie po tego typu zabiegach skóra jest podrażniona, włoski wrastają, a tym samym częstokroć pojawia się stan zapalny.

Tymczasem właśnie nowoczesne zabiegi depilacji laserowej pozwalają raz na zawsze pożegnać się z niepożądanym owłosieniem, oferując spektakularne i wyjątkowo trwałe efekty. Depilacja laserowa Kraków to zdecydowanie najlepszy wybór, by pozbyć się owłosienia tam, gdzie jest ono zbędne i nieestetyczne.

 

Depilacja laserowa nóg Kraków

Depilacja laserowa Kraków  Ruczaj Dębniki - jak działa  i dlaczego mówić można o tym, iż jest to trwała depilacja?

Otóż jak już sama nazwa wskazuje depilacja laserowa polega na odpowiednim wykorzystaniu wiązki lasera, która wnikając w głąb skóry niszczy jego mieszek. Proces skutecznie oddziałuje na włosy będące w fazie aktywnego wzrostu, czyli anagenu, tymczasem pozostałe fazy wzrostowe włosa (katagen, czyli faza zaniku oraz telogen, czyli faza spoczynku) są dla lasera niewidoczne. Sam laser wykorzystuje promieniowanie, które jest całkowicie pochłaniane przez zawartą we włosie melaninę, czyniąc zabieg całkowicie bezpiecznym.

Z uwagi na to, iż laser oddziałuje jedynie na cebulki włosa będące w fazie wzrostu, nie jest możliwe ich całkowite usunięcie podczas jednej wizyty. Stąd też, by nastąpiła trwała depilacja, koniecznymi do zastosowania są pakiety zabiegów.

Depilacja laserowa Kraków Dębniki

Czym wykonywany jest zabieg depilacji laserowej Kraków Ruczaj, Dębniki?

Depilacja laserowa Kraków wykorzystuje urządzenia tylko najlepsze i najbardziej profesjonalne, gwarantujące zarówno bezpieczeństwo, jak i niesamowite efekty. Usługi wykonywane są laserem diodowym LightSheer Duet amerykańskiego koncernu LUMENIS. Urządzenia te są gwarancją bardzo wysokiego stopnia zaawansowania technologicznego sprzętu, ich doskonałego stanu technicznego, a tym samym bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów, co potwierdzają odpowiednie certyfikaty i zaświadczenia z odbytych szkoleń i staży.

Laser diodowy LightSheer Duet, wykorzystywany przez nas niewątpliwie najnowocześniejsze, najskuteczniejsze i najszybsze urządzenie do trwałego usuwania zbędnego owłosienia na rynku. Trwała depilacja laserowa z jego wykorzystaniem to gwarancja niesamowitej jakości przy jej odpowiednim stosunku do ceny.

Laser diodowy LightSheer Duet posiada wymagany prawem i honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa jego stosowania wydany przez amerykańską rządową Agencję Żywności i Leków (FDA) oraz właściwe certyfikaty instytucji unijnych, w tym ISO9001 oraz CE.

Zaletą owego urządzenia jest to, iż depilacja przebiega niemalże bezboleśnie, a cały proces jest o ponad ¾ czasu krótszy niż w przypadku urządzeń podobnego typu obecnych już długo na rynku. Producentem urządzenia jest amerykański koncern LUMENIS, będący światowym liderem w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych.

Laser diodowy LightSheer Duet posiada dwie głowice, mianowicie:

 • głowica LightSheer ET (czyli mała) – została stworzona celem precyzyjnego usuwania owłosienia na twarzy, dłoniach, wokół kostek i na stopach. Posiada ona szafirową końcówkę, chłodzącą powierzchnię poddawaną depilacji do poziomu 5°C, co czyni sam zabieg mniej bolesnym,
   
 • głowica LightSheer HS (czyli duża) – została stworzona celem prowadzenia depilacji laserowej dużych partii ciała. W jej przypadku podczas jednego impulsu głowica z systemem podciśnienia obejmuje swym zasięgiem działania znacznie większą powierzchnię, czyniąc zabieg znacznie szybszym i mniej bolesnym.
   

Depilacja laserowa nóg

Jaka jest optymalna liczba zabiegów depilacji laserowej  do osiągnięcia trwałego efektu ?

Otóż proces depilacji laserowej jest skuteczny, usuwając włosy w fazie aktywnego wzrostu, co sprawia, iż wymaganych jest co najmniej 6 do 8 zabiegów powtarzanych średnio co 8 do 12 tygodni, by uzyskać pełną skuteczność procesu depilacji i trwały efekt. Jednakże już po pierwszym zabiegu realnym jest, iż nastąpić może redukcja włosów ciemnych o 20 do 30%.

Ważnym jest też, iż pacjenci o włosach cieńszych czy też nie w pełni ciemnych liczyć się muszą z nieco słabszym efektem działania całego procesu. Przyczyną takiego stanu rzeczy nie jest nieskuteczność całego zabiegu czy też samego urządzenia, lecz zbyt mała zawartość melatoniny w mieszku włosa.

Podczas wykonywania zabiegu depilacji laserowej stosowany jest nadmuch zimnego powietrza bezpośrednio na depilowaną powierzchnię, by znacząco zmniejszyć dyskomfort w trakcie trwania zabiegu. To zaś sprawia, iż depilacja laserowa nawet tak wrażliwych miejsc jak okolice bikini w praktyce staje się niemalże bezbolesna.

Natomiast bezpośrednio po wykonanym zabiegu na miejsca poddawane zabiegowi depilacji stosowany jest odpowiedni krem łagodzący, przyspieszający proces regeneracji skóry. Poza tym, gdy zachodzi taka konieczność, chociażby podczas depilacji twarzy czy też górnej wargi, stosowany jest krem z filtrami przeciwsłonecznymi z wysokim stopniem ochrony.

Gabinet depilacji laserowej Kraków

Jakie są zatem wskazania do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej Kraków Ruczaj, Dębniki?

Depilacja laserowa Kraków zapewne warta jest rozważania dla osób, które nie są zadowolone z codziennego golenia, woskowania bądź też używania depilatora, celem usunięcia niechcianych włosów. Nadmierne owłosienie często jest bowiem pewnym defektem estetycznym u wielu kobiet, jak i coraz częściej mężczyzn.

Niewątpliwie jednak trwała depilacja laserowa bywa wręcz zalecaną i niezbędną w przypadku schorzeń dermatologicznych. Wskazaniami do przeprowadzenia depilacji laserowej są zatem:

 • zapalenie mieszków włosowych – jest jeden z poważnych problemów skórnych, którego objawami jest powstanie stanu zapalnego w miejscu wzrostu włosa; poza tym nie wolno również ignorować wysypek skórnych, pojawiających się po procesie golenia, gdyż nie leczone prowadzić mogą do powstania czyraka czy też figówki; samo zapalenie mieszków włosowych może być zarówno powierzchniowe, jak i w postaci głębokich zakażeń, a powodem jego powstania są bakterie, prowadząc do powstawania nieestetycznych przebarwień na skórze; w tym przypadku depilacja laserowa Kraków to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się tego problemu
 • wrastające włosy – to generalnie problem wielu kobiet, które pozbywają się włosków poprzez wyrywanie ich razem z cebulkami; poza tym również zdarza się, iż częste golenie włosów maszynką sprawić może, iż owa przypadłość się pojawi; wówczas również przeprowadzenie zabiegu trwałej depilacji laserowej stanowić może antidotum dla problemu wrastających włosków
 • hirsutyzm – to przypadłość kobiet zmagających się z podwyższonym poziomem androgenów, co sprawia, iż występują u nich włosy szorstkie, ciemne i grube w miejscach typowych dla mężczyzn; w tym przypadku również depilacja laserowa Kraków to świetny wybór, przy czym pamiętać należy, iż proces depilacji twarzy wymaga przeprowadzenia większej ilości zabiegów, by uzyskać trwały efekt w postaci redukcji owłosienia, w porównaniu z innymi partiami ciała; fakt ten nie wpływa jednak na całkowitą oceną skuteczności zabiegu depilacji laserowej, gdyż efekt jest wysoce zadowalający.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa bikini w krakowie

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej ?

Co do zasady zabiegu depilacji laserowej nie wykonuje się wówczas, gdy dana osoba:

 • cierpi na choroby nowotworowe
 • stosuje indywidualną terapię hormonalną (gdy mamy do czynienia ze światłouczulającymi hormonami)
 • posiada włosy w kolorze jasny blond, rude bądź siwe
 • cierpi na fotodermatozę bądź choroby pęcherzowe skóry
 • choruje na bielactwo, łuszczycę czy też Reticularis (czyli siność siatkowatą objawiającą się posiadaniem tak zwanej skóry marmurkowej)
 • cierpi na padaczkę
 • posiada skłonności do przebarwień skóry bądź bliznowców
 • jest kobietą w ciąży bądź podczas karmienia piersią

Należy również niewątpliwie pamiętać, by przed samym procesem depilacji laserowej nie dokonywać wyrywania włosów przy użyciu pęsety, wosku czy też mechanicznych depilatorów. W przypadku twarzy mówimy tutaj o 4 tygodniach okresu przed zabiegiem, a w przypadku pozostałych części ciała ów okres wynosi 6 tygodni.

Włosy można natomiast usuwać poprzez ich golenie, przycinanie bądź depilowanie odpowiednim kremem (chociaż w przypadku kremu wskazanym jest, by tydzień przed zabiegiem depilacji laserowej zaprzestać jego stosowania).

Pamiętać również należy, by na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej odstawić stosowanie kremów bądź maści z witaminą A oraz C. Z kolei na tydzień przed zabiegiem odstawić należy stosowanie preparatów z substancjami złuszczającymi.

Z kolei leki światłouwrażliwiające (czyli fototoksyczne i fotoalergiczne) zalecamy odstawić na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem, podobnie zresztą jak i zioła o podobnym działaniu, czyli nagietek, zioła szwedzkie czy też dziurawiec. W przypadku natomiast terapii doustnej retinoidami okres odstawienia przed zabiegiem to aż pół roku.

W zakresie leków przeciwbólowych odstawić je należy na 2 dni przed zabiegiem, a jedynym wyjątkiem są leki zawierające paracetamol, nie wymagające odstawienia. A leki z kwasem salicylowym, jak Aspiryna, Polopiryna czy też Acard wymagają odstawienia na dwa dni przed zabiegiem.

Generalnie zabiegu depilacji laserowej nie powinno się przeprowadzać w okresie osłabienia organizmu, stąd też nie jest on polecany w stanach przeziębieniowych czy też zapalnych.

Poważne przeciwskazanie do wykonania zabiegu depilacji laserowej stanowią również aktywne infekcje skóry w miejscu planowanego zabiegu. W tym zakresie szczególnie po infekcji opryszczki wargowej bądź płciowej wymagane jest odczekanie dwóch tygodni od całkowitego ustąpienia zmian na skórze.

Kolejne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej to:

 • zabiegi operacyjne w znieczuleniu ogólnym – depilację wykonać można po trzech miesiącach, a miejsce leczone nie może być poddane zabiegowi do momentu całkowitego wygojenia ran
 • zabiegi operacyjne w znieczuleniu miejscowym – depilację laserową wykonać można po minimum tygodniu od zastosowania takiego znieczulenia, przy czym miejsce leczone może być poddane zabiegowi dopiero po całkowitym wygojeniu ran
 • szczepienia – depilacja jest możliwa po upływie dwóch tygodni od iniekcji
 • antybiotyki – depilacja jest możliwa, gdy kuracja antybiotykowa zakończy się na dwa tygodnie przed zabiegiem
 • opalenizna – depilacja jest możliwa po upływie od 4 do 6 tygodni od pełnej ekspozycji na słońce bądź działanie lamp solarnych
 • opalenizna uzyskania po samoopalaczach – w tym przypadku zabieg depilacji laserowej wykonujemy dopiero po ustąpieniu efektu opalenizny
 • zabiegi złuszczające – depilacja laserowa wykonana może być na 7 dni przed oraz 14 dni po zabiegu złuszczającym skórę twarzy

Jakie miejsca poddać można zabiegowi depilacji laserowej w gabinecie Ruczaj, Dębniki?

Generalnie depilacja laserowa Kraków pozwala na usunięcie zbędnego owłosienia wszędzie tam, gdzie jest ono niepożądane i nieestetyczne. Zatem zabiegowi depilacji poddać możemy:

 • Depilacja laserowa całych nóg– zatem łydki, kolana, uda i stopy; depilacja laserowa nóg to zabieg, który jest szczególne polecany osobom, które po prostu czują, iż przegrywają walkę z codziennym goleniem całych nóg, wrastającymi włosami, powodującymi tworzenie stanów zapalnych, a w konsekwencji blizn i przebarwień; sama depilacja laserowa nóg to zabieg trwający godzinę i już po 6-8 zabiegach można uzyskać trwały efekt perfekcyjnie gładkich całych nóg; odtąd zakładanie mini spódnicy czy też krótkich szortów będzie zawsze czystą przyjemnością, a uczucie gładkości nóg na zawsze zagości w kobiecej świadomości; zabieg wykonywany jest dużą głowicą HS, z kolei fragmenty stopy, okolic kostki czy też włosków na palcach naświetlane są małą głowicą ET

 • Depilacja laserowa łydki – depilacja laserowa nóg ograniczona zostać może do łydek wraz z kolanami i stopami, będąc zabiegiem niezwykle często wybieranym; depilacja obejmuje całe łydki w połączeniu z kolanami i stopami i wówczas przód oraz tył łydki naświetlany jest głowicą HS, natomiast okolice kostek, palców czy też wierzch stopy naświetla precyzyjna głowica ET; cały zabieg trwa od 20 do 30 minut, pozwalając już po 6-8 zabiegach na uzyskanie trwałych efektów gładkości

 • Depilacja laserowa ud – depilacja laserowa nóg obejmować może również tylko depilację ud od pachwin po kolana; sam zabieg trwa około 30 minut i do tego celu wykorzystywana jest głowica HS; efektem zabiegu są gładkie i pozbawione zbędnych włosków uda

 • Depilacja laserowa bikini damskie – depilacja laserowa bikini możliwa jest w trzech wariantach, mianowicie:

  • bikini francuskie, czyli tak zwane bikini podstawowe, gdzie owłosienie usuwane jest z pachwin do linii fig
  • bikini brazylijskie, czyli tak zwane bikini głębokie, gdzie owłosienie usuwane jest z linii pachwin i głębiej, do ustalonej z klientką głębokości oraz na życzenie również linia pomiędzy pośladkami
  • bikini holywood, czyli tak zwane bikini całkowite, gdzie owłosienie usuwane jest z całego obszaru bikini (bądź na życzenie pozostaje niewielki obszar w kształcie paska bądź trójkąta) oraz wedle życzenia również linia pomiędzy pośladkami
 • Depilacja laserowa klatki piersiowej – depilacja laserowa klatki piersiowej to zabieg wybierany stosunkowo często przez mężczyzn, niezadowolonych z faktu posiadania bujnego owłosienia na tej części swego ciała; przy okazji depilowania tej części ciała klienci często decydują się również na przeprowadzenie depilacji ramion, barku, szyi, karku czy też pleców; zabieg szczególnie polecany i preferowany przez mężczyzn o mocnym gęstym owłosieniu, jak i tych o włoskach rzadkich lecz mocnych i ciemnych; sam zabieg trwa około 20 minut i należy go powtarzać co 10 do 12 tygodni

 • Depilacja laserowa brzucha – w tym aspekcie ważnym jest, iż jeśli powierzchnia włosków wybiega poza obszar linii białej mówimy o depilacji brzucha; depilacja laserowa brzucha do zabieg trwający około 15 minut i wykonywany dużą głowicą HS; warto zapamiętać jednakże, iż jasny meszek pokrywający powierzchnię brzucha nie kwalifikuje się do zabiegu, gdyż jego skuteczność uzyskujemy dopiero przy włoskach grubszych i ciemniejszych

 • Depilacja laserowa pośladków – zarówno kobiety, jak i mężczyźni często borykają się z problemem niechcianego owłosienia występującego na pośladkach; tymczasem noszenie obcisłej odzieży i coraz powszechniejszy siedzący tryb życia sprzyjają powstawaniu zapalenia okołomieszkowego w okolicy pośladków, a zatem powiązanych z tym szpecących zmian zapalnych, blizn czy też przebarwień; stąd też najlepszym rozwiązaniem jest wówczas depilacja laserowa pośladków, który to zabieg pogłębić można o depilację laserową linii stringów

 • Depilacja laserowa pleców – generalnie u kobiet zaburzenia hormonalne bądź obciążenia genetyczne wpłynąć mogą na pojawienie się mocniejszych włosów w dolnej części pleców lub na całej ich powierzchni; u mężczyzn natomiast plecy bywają miejscami niekiedy mocno owłosionymi, stąd też depilacja laserowa pleców jest wówczas wysoce wskazanym zabiegiem kosmetycznym; sam zabieg trwa od 20 do 30 minut w zależności od tego, czy depilujemy całą powierzchnię pleców czy też tylko ich dolną bądź górną część; w tej sytuacji znieczulenie w postaci nadmuchu zimnego powietrza sprawia, iż zabieg jest niemalże bezbolesny i komfortowy, a efekt wynagradza wszelkie niedogodności

 • Depilacja laserowa pach – depilacja laserowa pach to jeden z częściej wybieranych zabiegów obok depilacji bikini i łydek; codzienne golenie pach jest niezwykle czasochłonne, a owłosienie w tym miejscu jest mocno nieestetyczne; stąd też zabieg depilacji laserowej pach to świetna alternatywa dla wszystkich, którzy chcą czuć się świeżo i komfortowo w każdej sytuacji; sam zabieg trwa raptem kilka minut i wymaga powtórzenia co 10-12 tygodni, co nie jest zbyt obciążające czasowo; tymczasem po serii zabiegów zapomnieć można o codziennym goleniu tej części ciała

 • Depilacja laserowa linia biała – jest to powierzchnia w postaci pasma włosków od pępka do owłosienia łonowego, występująca zarówno u kobiet, jak i mężczyzn; depilacja tej części ciała to zabieg trwający kilka minut, który już po kilku powtórzeniach, daje efekt gładkości tej części ciała

 • Depilacja laserowa okolic brodawek – okolice wokół brodawek często pokryte są niechcianymi włoskami zarówno u kobiet, jak i mężczyzn; w tym przypadków pozbycie się ich na stałe gwarantuje już kilka powtórzonych zabiegów depilacji laserowej, trwających raptem kilka minut

 • Depilacja laserowa rąk i dłoni – generalnie dłonie, przedramiona i ramiona to te elementy kobiecego ciała, które najczęściej wystawiane są na widok dla innych osób; stąd też jakże często malujemy paznokcie by upiększyć dłonie, a odkryte ramiona i przedramiona powodują wzrost pewności siebie; w tym celu bardzo często dokonujemy golenia bądź woskowania owych części ciała; tymczasem wystarczy depilacja laserowa rąk i dłoni, by efekt pięknego gładkiego ciała pozostał już z nami na stałe; sam zabieg trwa od 15 do 30 minut w zależności od wielkości poddanej naświetlaniu powierzchni i już po kilku zabiegach gwarantuje niezwykle trwały efekt

 • Depilacja laserowa szyji – niestety zaburzenia hormonalne mogą być tym elementem, który przyczyni się do pojawienia się włosków na kobiecej szyi; u mężczyzn z kolei jest to obszar często porastający grubym i trudnym do usunięcia owłosieniem; by wyjść naprzeciw tym problemom studio depilacja laserowa Kraków proponuje wykonanie zabiegu depilacji laserowej szyi, trwającej kilkanaście minut, która powtórzona 6 do 8 razy gwarantuje trwały efekt gładkiej szyi

 • Depilacja laserowa karku – to obszar obejmujący powierzchnię od linii włosów do końca tylnej części szyi; włoski na tym obszarze występują zarówno u kobiet, jak i mężczyzn; przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej karku najlepiej kilka dni przed poddać się zabiegowi ogolenia tej części ciała u fryzjera, co pozwoli na lepsze i precyzyjniejsze wykonanie zabiegu

 • Depilacja laserowa górnej wargi/wąsik – niejedna kobieta boryka się z często wstydliwym problemem, iż na jej twarzy delikatnie rysuje się ciemny wąsik; wymyślono wiele metod walki z tą niedogodnością, od wosku, pasty cukrowej, poprzez golenie a nawet wyrywanie włosków pęsetą; niestety jednak metody te pozwalają kobiecie czuć się komfortowo jedynie przez kilka dni, po czym włoski ponownie odrastają; by wyjść temu naprzeciw stworzono zabieg depilacji laserowej górnej wargi; delikatna głowica ET skutecznie i precyzyjnie naświetli okolicę górnej wargi, a wykonana seria zabiegów sprawi, iż problem zniknie na wiele lat

 • Depilacja laserowa twarzy – zdarza się niekiedy, iż niechciane włoski pokryją różne miejsce na twarzy, od policzków, baków, brody, poprzez podbródek czy też górną wargę; włoski te potrafią być sporym utrapieniem kobiety, których często nie udaje się zamaskować nawet ostrym makijażem; wówczas jedynym skutecznym i polecanym rozwiązaniem jest wykonanie zabiegu depilacji laserowej twarzy; zalecamy, by przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej twarzy skonsultować się z endokrynologiem bądź ginekologiem celem wykonania pełnej diagnostyki; owłosienie bowiem różnych miejsc twarzy wynikać może z podwyższonego poziomu testosteronu, prolaktyny czy też problemów, bądź chorób tarczycy; sam zabieg depilacji wykonywany jest z wykorzystaniem zarówno głowicy HS, jak i ET, trwając nie dłużej niż 20 minut, pozwalając na skuteczne i długotrwałe usunięcie włosków z twarzy

Depilacja laserowa Kraków Ruczaj, Dębniki - Przygotowanie do zabiegu

Generalnie przed konsultacją dotyczącą wykonania zabiegu depilacji laserowej warto zapoznać się z wszystkimi możliwymi przeciwskazaniami i odświeżyć sobie informacje o przyjmowanych lekach, suplementach diety oraz upewnić się czy nasza skóra nie jest opalona. Podczas konsultacji mającej za zadanie zakwalifikowanie do zabiegu depilacji laserowej kosmetolog oceni również grubość i barwę włosa, stąd też dobrze jest, gdy włoski wystają ponad powierzchnię skóry posiadając długość chociażby 0,5 cm.

W sytuacji gdy po konsultacji ma miejsce zabieg właściwy, należy ogolić całą okolicę poddawaną zabiegowi depilacji, pozostawiając jedynie małe fragmenty nieogolonej skóry, wielkości monety, w miejscach, gdzie włosy są najmocniejsze i najsłabsze.

Co powinniśmy wiedzieć o stanie i kondycji skóry poddawanej zabiegowi depilacji laserowej?

Otóż ważnym jest, by bezpośrednio przed zabiegiem skóra była umyta, dokładnie ogolona i niczym nie posmarowana. Zatem musimy wstrzymać się z zastosowaniem wszelkiego rodzaju kremów, balsamów, oliwek, olejków, jak i maści.

Z drugiej strony ważnym jest też, by skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie była nadmiernie sucha bądź podrażniona. Jeżeli natomiast stan skóry tego wymaga, wówczas kilka dni przed zabiegiem należy zastosować kremy nawilżające, natłuszczające i kojące. Przy czym takie dodatkowe nawilżanie należy zakończyć na dzień przed zabiegiem depilacji laserowej.

O czym powinno się pamiętać po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej Kraków Ruczaj Dębniki ?

Ważnym jest, iż zabieg depilacji laserowej powoduje, iż mamy do czynienia z obrzękiem bądź zaczerwienieniem depilowanego obszaru, tak samo zresztą, jak i w przypadku innych metod depilacji. Efekt ten jednak ustępuje najczęściej już po kilku godzinach od wykonania zabiegu, rzadko utrzymując się w okresie od 2 do 3 dni.

O skórę po zabiegu należy odpowiednio zadbać, przez kilka dni traktując ją bardzo delikatnie, myjąc żelem bezmydłowym bądź płynem micelarnym czy też mleczkiem bezalkoholowym. Osuszanie skóry również powinno być przeprowadzane bardzo delikatnie i ostrożnie, by jej dodatkowo nie przecierać i nie podrażniać. Skuteczne będzie również stosowanie takich kremów i maści, jak Zinalfat bądź Alantan.

Jeśli zabieg depilacji dotyczył pach, wówczas przez kilka dni należy zrezygnować ze stosowanie antyperspirantów, a preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać dopiero po 2 tygodniach od zabiegu. Wiedzieć bowiem należy, iż daleko posunięta ostrożność w traktowaniu skóry skutecznie eliminuje jakiekolwiek skutki uboczne samego zabiegu.

Przez okres 2 tygodni od zabiegu nie wolno również opalać się i to niezależnie czy naturalnie czy też w solarium. W owym okresie ochronnym miejsca poddane depilacji i narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych winny być poddane fotoprotekcji, czyli szczególnej ochronie skóry. Zaleca się stosowanie kremów z filtrami anty-UVA o wysokich wskaźnikach ochrony, najlepiej powyżej 50.

Kolejne zabiegi depilacji laserowej najlepiej wykonywać w odstępach co 10 do 12 tygodni, przy czym w przypadku depilacji laserowej twarzy okres ten jest krótszy i przerwa wynosić może od 5 do 8 tygodni. Z kolei najczęściej liczba wykonanych zabiegów wynieść winna od 6 do 8, gdyż wówczas mówić możemy o trwałej depilacji laserowej, która pozwala nam pozbyć się niechcianego owłosienia skutecznie i na długo.

Depilacja laserowa

Dlaczego depilacja laserowa Kraków Ruczaj Dębniki to najlepszy wybór dla Państwa?

Depilacja laserowa Kraków to przede wszystkim niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny oraz gwarancja absolutnego bezpieczeństwa i komfortu na najwyższym poziomie. Cechuje nas:

 • wieloletnia specjalizacja w zakresie depilacji laserowej, poparta ogromną wiedzą i bogatym doświadczeniem
 • ogromna rzesza zadowolonych Klientek i Klientów, polecających nasze usługi innym osobom
 • praca na najlepszych na świecie urządzeniach – laserach diodowych LightSheer Dute renomowanego amerykańskiego producenta laserów medycznych pod nazwą LUMENIS
 • dbałość o najwyższy komfort i zadowolenie każdego Klienta
 • wieloletnie doświadczenie personelu wykonującego zabiegi depilacji laserowej, poparte ciągłym podnoszeniem swych kwalifikacji i pogłębianiem wiedzy z zakresu kosmetologii
 • wiele różnorodnych form rezerwacji wizyt w salonie
 • wysyłanie Klientom przypomnień o umówionych terminach wizyt
 • niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny
 • stałe pakiety w promocyjnych cenach
 • bezpłatne konsultacje przed zabiegiem
 • doradztwo i fachowa pomoc we wszelkich kwestiach dotyczących kosmetyki i dbałości o skórę

Czego dotyczyć będzie konsultacja przed zabiegiem depilacji laserowej w gabinecie Kraków Ruczaj Dębniki?

Zawsze przed konsultacją kosmetolog poprosi o wypełnienie ankiety, gdzie wskazać należy przebyte i trwające choroby, zabiegi mające wpływ na skórę oraz inne kwestie będące przeciwskazaniami do wykonania zabiegu depilacji laserowej.

Ankieta dotyczy również wskazania odnośnie zażywanych leków, ziół czy też suplementów diety oraz eksponowania na słońce skóry w miejscu, które ma być poddane zabiegowi. Kosmetolog zapyta ponadto o dotychczas stosowane metody depilacji w celu usunięcia zbędnego owłosienia oraz stosowane kosmetyki.

Klientka bądź Klient z kolei dowie się od kosmetologa o przewidywanych efektach po przeprowadzeniu zabiegu, jak i planie sesji zabiegów, by uzyskać efekt trwałej depilacji. Poza tym kosmetolog poinformuje o zasadach działania lasera diodowego Light Sheer Duet na włosy poddawane usuwaniu, przedstawi, jak przebiegać będzie sam zabieg. Ponadto Klientka bądź Klient otrzyma informacje o tym jak właściwie przygotować się do zabiegu oraz jak postępować już po jego wykonaniu.

Depilacja laserowa Kraków Ruczaj Dębniki czy boli i co wpływa na efekty?

Co do zasady efekt depilacji laserowej zależy od wielu różnych czynników, z czego najważniejsze z nich to:

 • zabarwienie włosa
 • grubość włosa
 • kolor skóry
 • zmiany hormonalne
 • przebieg wcześniejszych zabiegów mechanicznego usuwania włosów
 • ilość wykonanych zabiegów IPL, osłabiających efekt depilacji laserowej

Odnośnie odczuć bólowych podczas zabiegu depilacji laserowej trudno o jednoznaczną ocenę, gdyż są one wynikiem dość indywidualnym. Zdecydowana większość Klientek czy też Klientów podczas wykonywania zabiegu odczuwa ukłucie bądź uszczypnięcie oraz krótkotrwałe uczucie ciepła. By zmniejszyć nieprzyjemne doznania, podczas zabiegów stosowane są systemy chłodzące, zwiększające komfort całego zabiegu.

W tym miejscu warto podkreślić, iż generalnie podczas wykonywania zabiegu boli tylko i wyłącznie sam impuls wysyłany przez głowicę lasera, trwający mniej niż 1 sekundę. Zatem ów dyskomfort jest naprawdę chwilowy, nie odczuwany po zakończonym zabiegu. Z kolei niewielkie uczucie ciepła na skórze utrzymywać się może do kilku godzin po wykonanym zabiegu.

Dlaczego wykonać trzeba więcej niż jeden zabieg depilacji laserowej i kiedy widoczne będą pierwsze efekty?

Niewątpliwy fakt, iż proces depilacji laserowej powtórzyć należy od 6 do 8 razy wynika z samego procesu wzrostu włosa i jego 3 występujących faz, mianowicie fazy aktywnej, fazy zanikania i fazy wypadania. Ów cykl jest genetycznie uwarunkowany i indywidualny dla każdego mieszka włosowego, tym niemniej powtarza się on w przeciągu życia w stałej kolejności.

Tymczasem podczas procesu depilacji laserowej dochodzi do trwałego usuwania włosków w fazie aktywnej (czyli fazie anagenu) poprzez niszczenie mieszka włosowego wraz z cebulką oraz macierzą. I tak potraktowany laserem włos wypada i już nie odrasta. To jednak sprawia, iż potrzebnych jest od 6 do 8 zabiegów, gdyż za każdym razem inne włoski znajdują się w fazie aktywnej, zanikania oraz wypadania.

Generalnie pierwsze efekty wykonanego zabiegu depilacji laserowej widoczne są już po pierwszej wizycie, lecz niewątpliwie ilość włosów systematycznie zmniejszać się będzie wraz z każdym kolejnym zabiegiem, a po wykonaniu serii zabiegów nastąpi trwała redukcja owłosienia. Samo wykonanie serii zabiegów zmniejsza ilość owłosienia o około 90%, jednak później pojawiać się mogą pojedyncze włoski. Stąd zalecanym jest przynajmniej raz w roku wykonywanie zabiegu przypominającego.

Jakie znaczenie ma odstęp pomiędzy poszczególnymi zabiegami depilacji laserowej i czym jest zabieg przypominający?

Co do zasady odstępy pomiędzy poszczególnymi zabiegami są ważne, jak w każdym procesie seryjnym. Jeżeli bowiem będą one zbyt krótkie, czyli przykładowo co 2 - 4 tygodnie, wówczas efektywność zabiegu będzie niska, nie pozwalając na jego wykorzystanie dla kolejnych włosków w fazie aktywnej. Z kolei mocne wydłużenie okresu pomiędzy zabiegami nie ma wpływu na efektywność procesu, lecz znacznie wydłuża trwanie całej sesji zabiegowej. Optymalnym jest zatem zachowanie odstępów od 10 do 12 tygodni, poza twarzą, gdzie odstęp wynosić powinien od 5 do 8 tygodni.

Zabieg przypominający w depilacji laserowej jest corocznie powtarzanym zabiegiem, by utrzymać trwały efekt depilacji. Włosy na ciele człowieka rosną przez całe życie i nie mamy na to wpływu. Zatem pomimo permanentnych efektów po przeprowadzeniu serii zabiegów depilacji laserowej koniecznym jest wykonywanie zabiegów przypominających. W takim przypadku warto zastanowić się nad takim zagadnieniem jak depilacja laserowa pakiety zabiegów, gdyż w ten sposób nie tylko zapewniamy sobie kompleksowość przeprowadzanych zabiegów, lecz również oszczędzamy pieniądze.

Dlaczego depilacja laserowa Kraków Ruczaj Dębniki nie może być przeprowadzona na skórze opalonej i dlaczego nie można opalać się po przeprowadzonym zabiegu?

Jedną z ważniejszych zasad depilacji laserowej jest to, by światło laserowe zostało zaabsorbowane przez pigment (czyli melaninę) zawarty we włosie, a nie w skórze, gdyż wiązka laserowa zniszczyć ma mieszki włosowe nie naruszając skóry. Stąd też tak niezwykle ważnym jest kontrast pomiędzy kolorem skóry, a kolorem włosa.

Zatem im jaśniejsza skóra i ciemniejszy kolor włosa, tym lepszych efektów przeprowadzonego procesu depilacji laserowej można oczekiwać. W tym przypadku niebywale ważnym jest, iż ryzyko poparzenia skóry wzrasta, gdy kontrast pomiędzy kolorem skóry, a kolorem włosków jest niewielki.

Tym samym opalenizna znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, takich jak oparzenia, odbarwienia i przebarwienia, bowiem podczas prowadzenia zabiegu na skórze opalonej laser bardziej na nią oddziałuje, aniżeli na włosy, czego efektem mogą być właśnie poparzenia, odbarwienia na skórze bądź przebarwienia.

Faktem jest też niezaprzeczalnym, iż depilacja laserowa prowadzona jest dużo łatwiej u osób o jasnej karnacji, gdyż w przypadku takich osób potrzeba mniej zabiegów, a rezultaty są lepsze i szybciej widoczne. Z kolei u osób z ciemną karnacją liczba potrzebnych zabiegów może być większa i efekty widoczne będą później. Ważnym jest też doświadczenie osób przeprowadzających zabieg, które w przypadku karnacji ciemniejszej musi być odpowiednio duże.

Pracownicy studia depilacja laserowa Kraków zawsze podkreślają, iż po wykonanym zabiegu należy unikać słońca przez co najmniej 2 tygodnie, co jest związane ze zwiększoną podatnością skóry na promienie UV. To światło lasera bowiem sprawia, iż obszar skóry poddany zabiegowi staje się bardzo wrażliwy, a zatem ekspozycja na promienie UV (czyli zarówno na słońce, jak i podczas opalania w solarium) znacznie zwiększa ryzyko uszkodzenia skóry.

Niestety z doświadczenia wynika, iż osoby, które nie były wystarczająco ostrożne i nie unikały opalania przez wymagany czas, dostrzegały często przebarwienia na skórze, które schodziły bardzo długo (nawet do 2 lat) bądź nawet w skrajnych przypadkach pozostawały na stałe. A takie przebarwienia bywają później wręcz niemożliwe do usunięcia, szczególnie w obrębie twarzy. Stąd tak ważnym jest unikanie ekspozycji na promienie UV przez minimum 2 tygodnie po wykonanym zabiegu przy jednoczesnym stosowaniu kremów z filtrem o wysokim stopniu ochrony.

Czy skuteczna może być depilacja laserami do domowego użytku i z czego wynikają różnice cenowe pomiędzy gabinetami oferującymi ten zabieg?

Już dobrych kilku lat temu na rynku pojawiła się oferta laserów do domowego użytku. I o ile urządzenia takie oferować mogą chwilowo dobre efekty usunięcia owłosienia, to jednak w dłuższej perspektywie nie ma żadnych dowodów naukowych na to, iż owe urządzenia faktycznie powodują redukcję owłosienia czy tylko chwilowe uśpienie mieszków włosowych.

Ważnym jest też, iż lasery do domowego użytku to tylko i wyłącznie urządzenia kosmetyczne bez żadnych certyfikatów medycznych, jak w przypadku laserów medycznych oferowanych w naszym gabinecie. To zaś sprawia, iż zarówno moc, jak i skuteczność takich domowych laserów jest znacznie niższa, a efekty mogą być słabsze bądź tylko chwilowe. Nie bez znaczenia jest też samo bezpieczeństwo przeprowadzenia zabiegu, gdyż tylko wykwalifikowany personel jest w stanie zapewnić odpowiedni jego poziom.

Generalnie ceny zabiegów oferowane przez studia kosmetyczne są bardzo zróżnicowane. Głównym czynnikiem mającym na to wpływ jest jakość urządzenia, jakim dysponuje dane studio oraz kwalifikacje i doświadczenie kadry. W tym kontekście warto podkreślić, iż korzystanie z laserów posiadających certyfikaty medyczne daje poczucie bezpieczeństwa, zapewniając jednocześnie najwyższą skuteczność  przeprowadzanych zabiegów. Zatem takie zagadnienia jak depilacja laserowa cena oraz depilacja laserowa promocja nie powinny być jedynymi, które bierzemy pod uwagę, planując wykonanie zabiegu depilacji laserowej.

To zaś powoduje, iż wybór gabinetu do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej, gdy kierujemy się jedynie ceną, jest wysoce ryzykowny. Warto bowiem na pewno w takim przypadku kierować się opiniami Klientów, renomą danego studia, fachowością kadry przeprowadzającej zabieg oraz przede wszystkim jakością urządzeń. Koniecznym jest zwrócenie uwagi również na to, czy gabinet nie używa mylnie określenia laser na zabiegi IPL (czyli fotodepilacji), będące znacznie mniej skuteczne bądź wręcz nie dające żadnych efektów. Stąd też zwrócenie uwagi na takie zagadnienie jak depilacja laserowa opinie powinno mieć niebagatelny wpływ na decyzję podejmowaną przed dokonaniem wyboru gabinetu do przeprowadzenia zabiegu.

Jaki wpływ na efekty zabiegu depilacji laserowej ma dieta i stosowanie różnych suplementów?

Co do zasady stosowana dieta nie ma zbyt dużego wpływu na efekty zabiegu, z wyjątkiem tak naprawdę betakarotenu, którego działanie jest wysoce niepożądane w przypadku poddania się zabiegowi, gdyż składnik ten, zawarty w marchewce, dyni i innych warzywach oraz suplementach diety z witaminą A, nadaje skórze delikatny pomarańczowy bądź żółty odcień. Pigment ten bowiem powoduje absorpcje światła, uniemożliwiając tym samym dojście do cebulki włosowej, co jest podstawowym celem zabiegu depilacji laserowej. Rezultat tego jest taki, iż światło lasera jest absorbowane pośrednio przez skórę, zamiast w pierwszej kolejności przez włos. Z uwagi zatem na to, iż betakaroten utrzymuje się w organizmie do kilku tygodni od jego przyjęcia, powstrzymywanie się od jego przyjmowania jest wysoce zalecane.

Z kolei przyjmowanie suplementów diety na porost włosów nie ma żadnego wpływu na przebieg samego zabiegu depilacji, jak i uzyskane efekty. W tym przypadku warto jednak przeanalizować, czy przyjmowane suplementy nie zawierają takich składników, jak pokrzywa, skrzyp polny czy też rumianek, gdyż mogą one powodować skórne interakcje ze światłem laserowym, czego efektem mogą być wysypki, podrażnienia czy też nawet poparzenia.

Jak depilacja laserowa Kraków Ruczaj Dębniki odnosi się do różnych metod antykoncepcji?

W zasadzie dobrze się dzieje, iż Klientki mają już coraz większą świadomość zarówno własnych potrzeb, jak i oczekiwań. W przypadku tematyki depilacji laserowej zatem wiedzą już one czego konkretnie oczekują, a z drugiej strony mają świadomość, iż występują również przeciwwskazania do przeprowadzenia takiego zabiegu. Takim interesującym zagadnieniem jest zatem stosowanie różnych form antykoncepcji w kontekście wykonania zabiegu depilacji laserowej.

Pośród różnych przeciwskazań nie ma zatem wymienionego zagadnienia zażywania tabletek antykoncepcyjnych, gdyż tego typu leki hormonalne w żaden sposób nie kolidują z działaniem samego lasera. Jednakże już inaczej wygląda sytuacja ze stosowaniem leków hormonalnych chociażby na cukrzycę, a poza tym lekarze często przepisują tabletki antykoncepcyjne na dolegliwości typu hirsutyzm czy też PCOS. W takim przypadku konieczna będzie dodatkowa konsultacja z kosmetologiem, gdyż tego typu kuracje stanowić mogą realne przeciwwskazanie do przeprowadzenia zabiegu.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku korzystania z plastrów antykoncepcyjnych, które również nie stanowią przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej. Należy też uspokoić potencjalne Klientki, obawiające się niekiedy, iż stosowany podczas zabiegu depilacji laser spowoduje osłabienie działania spirali antykoncepcyjnej. Otóż nic takiego nie ma miejsca, gdyż światło lasera działa tylko w obrębie mieszków włosowych, nie docierając do spirali i nie mając na nią żadnego wpływu. Zatem depilacja laserowa Kraków przeprowadzona przez fachowy personel nie obniży skuteczności wybranej metody antykoncepcji w postaci spirali antykoncepcyjnej, nie wywołując również fotouczulenia. Tym bardziej zatem depilacja laserowa nie oddziałuje na niehormonalną spiralę, czyli tak zwaną miedzianą, gdzie nie ma mowy o fotouczuleniu czy też zmniejszeniu skuteczności.

Czy depilacja laserowa Kraków jest bezpieczna dla wzroku?

Sama depilacja laserowa to dziś jeden z najczęściej wybieranych zabiegów celem usunięcia zbędnego owłosienia. Podkreślić należy jednakże, iż jest to metoda bardzo efektywna i wysoce bezpieczna. Wiele osób obawia się jednak, iż może być ona niekoniecznie bezpieczna chociażby dla wzroku. By zatem zrozumieć, iż takiego zagrożenia nie ma, warto jeszcze raz wyjaśnić na czym konkretnie polega zabieg depilacji laserowej.

Podstawą procesu depilacji jest laser, którego istotę stanowi proces selektywnej fototermolizy mieszka włosowego. Laser bowiem emituje wiązkę światła na konkretny obszar na ciele, poddawany zabiegowi. I owa wiązka światła jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik zawarty w mieszku włosowym. W tym momencie dochodzi do kumulacji energii cieplnej w wyniku czego następuje całkowite uszkodzenie cebulki włosa. Oczywiście dotyczy to jedynie tych cebulek włosów, które są w fazie aktywnej, czyli anagenu.

Zarówno profesjonalny sprzęt do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej, jak i odpowiednio przeszkolony i kompetentny personel są wówczas gwarancją tego, iż laser będzie emitował ową wiązkę światła laserowego w ten sposób, by trafiała ona bezpośrednio i tylko do cebulki włosa. Oczywiście zdarzały się przypadki, gdy światło lasera dostawało się do oczu, jednak spowodowane to było słabej jakości sprzętem bądź brakiem kompetencji osób go obsługujących.

Do takiej sytuacji nie ma prawa dojść również w przypadku depilacji okolic twarzy, gdyż wówczas o skuteczności i bezpieczeństwie, poza sprzętem i odpowiednio wykwalifikowaną kadrą, decyduje wyposażenie w odpowiednie okulary ochronne, stosowane oczywiście w naszym gabinecie, dla którego bezpieczeństwo jest po prostu priorytetem.

Warto również podkreślić, iż do uszkodzeń wzroku dochodzi często podczas depilacji prowadzonej metodą IPL w warunkach domowych. Jest to bowiem spowodowane tym, iż światło emitowane przez laser IPL jest rozproszone i charakteryzuje się różną długością. Zatem zdecydowanie trudno tutaj o wymaganą precyzję i odpowiednie warunki do przeprowadzenia samego zabiegu.

Prawdą jest również to, że światło lasera skierowane bezpośrednio na oczy może doprowadzić do uszkodzenia wzroku. Jednak podczas zabiegu depilacji laserowej w profesjonalnym salonie takie rzeczy nie mają prawa się zdarzyć, gdyż sam zabieg nie jest w żaden sposób powiązany z oczami czy też wzrokiem. Jeżeli zatem laser nie zostanie skierowany bezpośrednio na wzrok, nie ma prawa mieć na niego negatywnego wpływu.

Czy zatem depilacja laserowa Kraków Ruczaj Dębniki to dobry pomysł i dobry wybór na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia?

Generalnie wybór naszego gabinetu w Krakowie celem przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej to najlepszy wybór. Stoją bowiem za nim zarówno profesjonalny sprzęt do wykonania owego zabiegu (laser diodowy LightSheer Duet amerykańskiego koncernu LUMENIS), niezwykle doświadczona i kompetentna kadra kosmetyczek, służąca zarówno radą, jak i pomocą oraz niespotykanie korzystny stosunek jakości do ceny.

Natomiast sam zabieg depilacji laserowej to najbardziej efektywny i w pełni bezpieczny sposób na trwałe pozbycie się problemu niechcianego owłosienia na całym ciele.

Depilacja Laserowa Kraków Ruczaj - Dębniki 

Depilacja laserowa Kraków

Depilacja laserowa - Youtube Shorts

Depilacja Laserowa Kraków Opinie

Depilacja Laserowa - nogi, pachy, bikini, twarz, ręce.

Depilacja laserowa męska - nogi, pachy, tors, plecy, ramiona, kark

Laserowe usuwanie owłosienia przeprowadzamy nowoczesnym laserem Light Sheer Duet.

Oferta zabiegów
Depilacja laserowa Kraków - Light Sheer
Depilacja laserowa Kraków - Light Sheer

Redukcja tkanki tłuszczowej
Redukcja tkanki tłuszczowej

Odmładzanie skóry
Odmładzanie skóry

Pielęgnacja twarzy
Pielęgnacja twarzy

Zabiegi ujędrniające antycelulitowe
Zabiegi ujędrniające antycelulitowe

Bony podarunkowe
Bony podarunkowe